Jak sam tytuł zapowiada to zebranie nowinek z świata związanego z prawem jazdy. Osoby, które planują zapisać się na kurs prawa jazdy lub też na nim są bardzo interesują się zmianami w sposobie zdobywania wymarzonych uprawnień. W ten mokry dzień postanowiłem zebrać dla Was w jednym miejscu:

  1.  zacznę od tego ciągle przesuwanego zielonego listka dla świeżych kierowców – kolejny raz przesunięty ale na chwilę obecną nie podano terminu.
  2.  jazdy z rodzicem lub opiekunem prawnym – proponowana nowość mająca pomóc adeptom sztuki jazdy zdobycie doświadczenia za kierownicą po zakończonym kursie prawa jazdy a przed państwowym egzaminem na prawo jazdy. Jednym z warunków to posiadanie przez opiekuna prawa jazdy przez co najmniej 5 lat. Wg projektu nie będzie obowiązku wyposażenia pojazdu w jakieś dodatkowe elementy. Pojawiły się natomiast pytania o wypłatę odszkodowania w przypadku kolizji?
  3.  Egzaminatorzy mają być pracownikami urzędu wojewódzkiego a pieniądze za egzamin będą trafiały do urzędu wojewódzkiego a ten będzie wynajmował infrastrukturę od samorządów

 

 

Troszkę nowinek